Від пандемії та карантину постраждали всі. І місцеві підприємці та бізнесмени не виняток. У Сватовому чимало магазинів позачинялися, а деякі підлаштувалися під новий режим роботи. Про проблеми, які виникли під час карантину, журналісти Сватове.City запитали у чотирьох місцевих підприємців.
Створили власний інтернет-магазин
Володимир Гордієнко займається бізнесом ще з 90-х минулого століття. Володіє базою оптово-роздрібної торгівлі «База ОРТ». Під час карантину на базі працював тільки продуктовий магазин. Решта складів були закриті.
— Будматеріали, пиломатеріали, меблі, галантерея, ремонт та електротовари ‒ усі вони були зачинені, як того вимагали карантинні заходи. Але на дверях цих складів були оголошення з номерами телефонів. Покупець міг зателефонувати та замовити будь-який товар з доставкою додому, — розповідає Володимир.
За словами підприємця, карантин підштовхнув його запустити інтернет-магазин «База Гордієнко».
— Ідею створити власний інтернет-магазин я виношував давно. Але все якось то підходящої людини не міг знайти, щоб займалася цією справою, то часу не вистачало. Можу сказати, що карантин все ж таки підштовхнув зайнятися цим питанням впритул.
Відразу й людина найшлася, що втілила цю ідею у життя. І сьогодні це додатковий потужний ресурс, що залучає додаткових покупців, — каже Володимир.
Організували доставку товару додому
Родина Івлєвих займається підприємництвом вже більше 20 років. Торгують на сватівському ринку товарами городництва. Торговельна точка називається «Сад-огород». Коли почався карантин і ринок закрили, Алла та Ігор Івлєви дали оголошення в газеті «Голос громади» та на сайті Сватове. City про доставку товарів додому.
— Закриття ринку під час карантину, звісно, стало для нас шоком. Ми торгуємо спеціалізованими товарами — насінням різних господарських культур, квітів, засобами обробки насаджень і захисту рослин від шкідників. Не тільки наш бізнес потрапив під удар, а й люди не мали можливості купити необхідний товар. Адже були закриті не тільки ринки, а й усі магазини, що торгують ним. Ми почали доставляти товар людям додому. Звісно, це додаткові збитки, але треба було шукати вихід із ситуації, що склалася, — розповідає Алла.
Сьогодні підприємці працюють у звичайному режимі з дотриманням карантинних заходів.
Їздили по товар, щоб не залишитися без клієнтів
Надія Литвин відкрила магазин «Квіти Софії» ще у 2006. Жінка робить букети на замовлення і продає кімнатні рослини. На карантині магазин був зачинений, тож Надія працювала тільки на замовлення. На дверях повісили номер телефону, щоб клієнти телефонували.
— Нам дзвонили клієнти, ми обговорювали деталі замовлення, уточнювали, які саме квіти потрібні. З початком карантину перевізники до нашого міста доставку не робили, тому ми самі їздили за квітами. Доставка ‒ це найбільша проблема, з якою ми зіштовхнулися на карантині. Тому що квіти ‒ це тендітний товар. Вони можуть зберігатися максимум тиждень. Але і їздити за квітами лише для одного букета невигідно. Тому намагалися підлаштуватися, щоб замовлення були хоча б на два-три букети. Взагалі не працювати я не могла, бо через карантин я б розгубила всіх клієнтів, ‒ розповідає підприємиця.
За весь час карантину Надія працювала «в нуль». Тобто заробляла тільки на те, щоб заплатити податки. Жінка каже: добре, що сама працює, бо на зарплату працівникам грошей не було б.
Приймали замовлення дистанційно
Віктор Корзунецький має фірму «АV-print». Чоловік займається випуском та продажем поліграфічної продукції. Каже, під час карантину вони працювали дистанційно. Проте його магазин канцелярії втратив клієнтів.
— Наш вид діяльності начебто і не підпадав під жорсткий карантин. Але ми самі вирішили убезпечитися і закрилися. Але під час карантину ми брали замовлення, які надходили до нас за телефоном або на електронну адресу. Ми виконували замовлення, а потім домовлялися із клієнтом, як він його забере, — говорить підприємець.
Магазин канцелярських товарів теж не працював. Але якщо надходило замовлення від підприємств або установ, то його формували, упаковували і передавали.
— Цьогоріч ми залишилися без замовлень від шкіл району. Грамоти, похвальні листи вже не були потрібні, бо школи буди на карантині, — розповідає Віктор.
Підприємець каже, що карантин вдарив по його бізнесу, але не так боляче, як для інших підприємців.



