Юлії Павленко 35. Першу іграшку вона зв’язала п’ять років тому. Каже, побачила картинку в інтернеті та захотіла зробити такого ж котика. Юлія дивилася уроки на YouTube, але така техніка плетіння не була поширеною. І спитати було ні в кого. Тому майстрині доводилось самій здогадуватися як зв’язати ту чи іншу деталь іграшки.

Спочатку у неї не дуже виходило. Коли котик вийшов таким, яким його хотіла бачити майстриня, Юля вирішила далі в’язати іграшки для доньки. 

Перша іграшка, яку зробила Юля Юлія Павленко

Про продаж тоді навіть не думала. А потім друзі почали замовляти котиків чи мишенят — майстриня вже й не пам’ятає. Юлія не була впевнена, що в неї вийде, але спроба була вдалою. Після цього якийсь період робила тільки пупсів.

Іграшки в’яже крючком і наповнює холлофайбером. Сама вибирає нитки і кольорову гаму іграшки. Матеріали замовляє в інтернеті. 

Першою проданою іграшкою був брелок у вигляді кота. Згодом знайомі дівчата запропонували виставити іграшки в своєму магазині. Там їх купували військові своїм дітям на свята.

Військові дуже цінують ручну роботу. Саме тоді я повірила, що мої роботи чогось варті. Це був жовтень 2015.

Після цього майстриня створила сторінки в Instagram та Facebook. Там виставляє свої роботи. За іграшки бере не багато. Не більше 200 гривень. Жінка говорить, що орієнтується на доходи сватівчан. Але інколи люди кажуть, що це дорого, бо вважають, що зв’язати іграшку не важко.

Це кажуть ті, хто ніколи не пробував. У мене від гачка вже мозолі на руках.

Майстриня говорить, що якщо б їй це не подобалось, то вона не займалася б цією справою. Бо заробляє Юлія на іграшках не багато. Вистачає лише на матеріали. 

Сьогодні в інтернеті вже є група її однодумців. Вони теж цим займаються. Тому діляться схемами для вязання. Але Юля говорить, що прості іграшки вже може в’язати на око. Першою іграшкою, яку Юля зв’язала за власною схемою була собака-прикордонник. За два дні до свята у Юлі «загорілася» ідея створити таку іграшку. Свій перший ескіз розробляла два дні. 

Я робила швидко, бо поки воно в мені «горить», я повинна його зробити.

Собаку зробила за 15 годин. Робила по 2-3 години в день та вночі, поки спить донька. 

Юлія робить мультяшних персонажів — котиків, собачок, смішариків, лунтіків та ще багато чого. Зараз жінка вважає, що повністю опанувала цей стиль, і тепер хоче навчатися робити реалістичні іграшки. Вона замовила спеціальні матеріали і буде тренуватися робити собаку. Крім в’язання гачком Юля використовуватиме полімерну глину та робитиме начоси з бавовни. Ще каже, можна поєднувати в’язані елементи зі шкірою чи тканиною. 

Сватове.City
Сватове.City
Матеріали для праці

Щоб заробити трохи більше грошей, майстриня кооперується з п’ятьма дівчатами. Вони роблять серії однакових іграшок, а потім відправляють їх у Київ до замовника. А той вже відправляє їхні іграшки не тільки по Україні, а й за кордон. Замовник надає дівчатам матеріали для роботи, тому майстриня бере гроші тільки за в’язання — 190 гривень за кожну іграшку. 

Зараз на замовлення Юлія в’яже жирафів. Вона вже зробила 40 іграшок, а тепер робить ще 40. Говорить, що схему їх в’язання знає напам’ять і може це робити не дивлячись. В’яже під серіали або передачі.

Майстрині не дивляться кіно, вони його слухають.

Часто робота залежить від настрою. Одного разу Юлі замовили серію популярних мультперсонажів — смішариків. Їх замовила мама для своєї доньки. Майстриня зробила чотирьох персонажів і почались проблеми із замовницею — не такий колір, не така схожість, не так розставлені ноги. Їй дзвонили три дні поспіль. І від постійних змін у замовленні Юля просто відмовилась від роботи. 

Смішарики так і залишились у Юлії Сватове.City

— Я розумію, що клієнт завжди правий. Мені дають картинку на замовлення, я намагаюсь зробити максимально якісно і схоже, але я людина, а не ксерокс, — згадує ситуацію майстриня. 

Після цього вона два тижні не брала гачка до рук. Юлія розповідає, що з поганим настроєм ніколи не береться за роботу. Тоді вона просто перебирає нитки або розбирає схеми. Як тільки схема сподобається — починає в’язати. 

Коли Юлії замовили Янгола за картинкою, їй самій довелося складати схему. Якщо виникали труднощі з деталями, то зверталася до колег в інтернет-групи. 

Янгол зв'язаний за схемою Юлії Фото з архіву Юлії Павленко

Одного разу Юля порахувала, що за рік вона зробила 150 іграшок. Але тепер, коли вона на серію жирафів робить одну іграшку в день, то цифра вже значно більша. 

Серія жирафів Фото з архіву Юлії Павленко

Майстриня каже, що її іграшки є не тільки в Україні, а поїхали до Росії, Стамбулу, Англії, Німеччини. Люди замовляють на подарунок, а потім чи відсилають, чи везуть за кордон.

Ще Юля займається благодійністю. В’яже іграшки для інтернет-групи «Ярмарка во благо». Каже, там іграшки купують, а гроші віддають хворим дітям. 

Початківцям Юлія радить не боятися і починати з простого. З найлегших схеми — котик, зайчик. Все вийде, для цього потрібні бажання, зосередженість та терпіння. А досвід з часом прийде.

Замовити іграшку у Юлі можна за телефоном: (095)688-15-71. Ще можна написати їй у Facebook та Instagram.

---

Матеріал підготований в рамках проекту, що реалізується Українською Асоціацією Медіа Бізнесу (УАМБ) у рамках проекту «Посилення економічної самостійності та цінності місцевих медіа для місцевої громади», що здійснюється за підтримки фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні

Читайте також: Взяла сир, ковбасу, перець і зробила з цього букет. Як сватівчанка перетворила хобі на заробіток
Читайте також: Сватівчанка відкрила косметичний кабінет просто тому, що її донька сказала: «Я відчуваю - це твоє»
Читайте також: Десерт без випікання, який приготує кожен: майстер-клас від кондитера зі Сватового Альони Пінчак