Переселенка з Луганська Марина Балаба у Сватовому живе з 2014. Працювала медсестрою в психіатричній лікарні, а потім покинула роботу і відкрила власний масажний кабінет «Body line». Пройшло півроку, а до неї уже приходить по десять клієнтів в день.
Власний масажний кабінет — давня мрія Марини. Як втілювала її у життя дівчина розповіла журналістам Сватове.City.
Родом Марина з Петропавлівки. Це селище міського типу у Станично-Луганському районі. Там Марина закінчила 9 класів і вступила до Старобільського медучилища.
— Медицину я обрала для себе не випадково — вважаю, що це моє покликання, — каже Марина. — А сам масаж був мені цікавим ще до вступу в училище. Коли вчилася останні роки, то паралельно вчилася робити масаж. І закінчила курси масажиста.
Після училища Марина влаштувалася до Луганської обласної лікарні — працювала фельдшером Швидкої допомоги. У Луганську вона орендувала квартиру — жила разом тоді ще з майбутнім чоловіком Сергієм.
З початком збройного конфлікту Сергій і Марина переїхали до Сватового.
— Дуже важко було спочатку, — каже Марина. — Зараз ми живемо у власному будинку, а тоді довелося змінити десятки квартир. Спочатку ледь знайшли житло, а потім переїздили з квартири на квартиру, бо складно було знайти таку, яка б нас влаштувала.

У пошуках роботи у Сватовому Марина пішла працювати медсестрою у Сватівську обласну психіатричну лікарню. Паралельно підробляла на масажах — виїжджала додому до клієнтів.
— Ще у Луганську я завжди поєднувала масаж з основним місцем роботи, — розповідає Марина. — До мене приходили друзі, знайомі, колеги. Так і у Сватовому було.
У психлікарні Марина відпрацювала рік. За цей час поступово напрацювала собі клієнтську базу і вирішила відкривати власну справу. Каже, тоді її просили залишитися працювати у лікарні. Багато хто із знайомих медиків казав дівчині, що на неї чекають успіхи у кар’єрі. Але мрія переважила.
На той час чоловік Марини вже відкрив свій бізнес у Сватовому — Сергій займається ремонтом телефонів, ноутбуків та іншої техніки. Він підказував Марині що і за чим потрібно робити, як оформити документи. Допомагали і клієнти дівчини — кожен, хто міг підказати якусь інформацію, залюбки це робили.
— Насправді, відкрити саму справу — просто оформити документи, було не складно, — розповідає Марина. — Стикнулася тільки з бюрократичною системою — коли на кожну бумажку потрібно було принести ще одну бумажку, — сміється дівчина. — Але ці труднощі теж подолала завдяки підтримці чоловіка.
Стартовий капітал, який родина вклала на початковому етапі відкриття масажного кабінету, — власні сімейні заощадження. На придбання обладнання і косметичних засобів для проведення процедур витратили 15-20 тисяч гривень.

Далі були пошуки приміщення для масажного кабінету. Дівчині хотілося, щоб воно було комфортним. А у Сватовому, де немає бізнес-центрів з кімнатами під оренду, знайти вільне місце не так і просто.
— А ще у Сватовому дуже дорога оренда у порівнянні з розцінками у інших містах, — каже Марина. — Хотілося ж, щоб кімната була комфортною.
Кімната, де зараз Марина приймає клієнтів, зроблена під масажний кабінет. Він на другому поверсі у колишньому готелі «Колос», що на вулиці Сосюри. У «Body line» окрім масажного столу, є душова кабіна і водонагрівач. Клієнти можуть після процедур прийняти душ.
Щодня до Марини приходить до 10 клієнтів. У жовтні 2018, коли тільки відкрила кабінет — було менше. Про дівчину дізнавалися за принципом «сарафанного радіо».
— Спочатку я давала оголошення у місцеві газети. Але здебільшого нові клієнти приходили по рекомендації тих, хто приходив до мене раніше, — розповідає Марина.
У масажному кабінеті «Body line» можна зробити лікувально-оздоровчий масаж. Коштує ця процедура 80 гривень, сеанс триває 40 хвилин. Антицелюлітний масаж робиться не менше 50 хвилин і коштує від 100 гривень.
А ще у Марини можна зробити шоколадні та медові, теплі і холодні обгортування. Ці процедури коштують від 100 гривень. Також у «Body line» можна зробити шугарінг. Вартість залежить від ділянок тіла, де потрібно видалити зайве волосся, і коштує від 30 до 180 гривень.

У роботі з клієнтами Марина використовує одноразові простирадла і рукавички. Перед початком процедур знімає прикраси, миє і дезінфікує руки. Дезінфекції підлягають і ті ділянки тіла клієнта, з якими вона працює. Усі інструменти стерилізуються і обробляються дезінфекторами.
Усі ці послуги для Сватового не є новинкою, але родзинка Марини у тому, що вона співпрацює з інструктором по харчуванню. Він приїздить до Сватового з Рубіжного, але може проконсультувати і по телефону. Співпраця з інструктором зазвичай відбувається, коли клієнт чи клієнтка приходять у «Body line» на сеанси антицелюлітного масажу.
— Сам антицелюлітний масаж, якщо не дотримуватися дієти і не працювати над собою, не дасть стійкого бажаного результату, — каже Марина. — Якщо не бути до себе суворішим — після антицелюлітного масажу усі зайві об’єми повертаються. Індивідуальна програма розробляється для клієнта або для схуднення, або з метою оздоровлення організму.
У вільний час Марина разом із чоловіком не відпочивають на дивані. Каже, коли тепло — їздять на велосипедах. Більше люблять активний відпочинок.
Зараз Марина не зупиняється на досягнутому. Постійно працює над самовдосконаленням — відвідує курси, де навчають новим цікавим методикам.
— Ніколи не скажу, що досягла того рівня, коли вже можна розслабитися. У роботі завжди намагаюся рухатися вперед, — каже Марина. — Завжди хочеться більшого.

Переселенцям, які опинилися у іншому місті, радить прислухатися до самих себе. А ще — важливо займатися тією справою, яка дійсно їм цікава і до душі.
— Якщо надумали започаткувати свою справу — потрібно гарно все обдумати і прорахувати, скласти бізнес-план, — каже Марина. — Щоб розуміти, якого результату хочеться досягти і який буде спочатку. Складні ситуації дають привід замислитися, що треба змінити у власному житті.
Якщо ви бажаєте потрапити до Марини — зателефонуйте: (095)549-27-03, (098)521-85-03
---
Матеріал підготований в рамках проекту, що реалізується Українською Асоціацією Медіа Бізнесу (УАМБ) у рамках проекту «Посилення економічної самостійності та цінності місцевих медіа для місцевої громади», що здійснюється за підтримки фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні
