Сьогодні — 9 жовтня, близько 03:30 ночі здетонували боєприпаси поблизу села Дружба, що на південь від Ічні Чернігівської області. Генштаб повідомив, що горять склади 6-го арсеналу Командування сил підтримки Збройних сил України. Територія 6 арсеналу Міноборони становить близько 682,6 га, технічна територія — 402 га.
Люди почали масово полишати свої домівки, а профільні служби розгорнули евакуацію. Станом на 10:30 поранених чи загиблих немає. Служба безпеки України відпрацьовує версію про можливу диверсію. Більше про це читайте тут, новинна стрічка постійно оновлюється.
Вибухи на складах з озброєнням не новина для України.
10 жовтня 2003 року. У Бахмуті (тоді Артемівськ) Донецької області пожежа охопила склади, де зберігалося близько трьох тисяч тонн артилерійських боєприпасів. Дві людини отримали поранення, пошкодило десятки багатоквартирних і більше сотні приватних будинків, три лікарні і п’ять шкіл.
З 2004 по 2007 місцем великих інцидентів були склади у селі Новобогданівка Запорізької області. Найбільший і перший стався 6 травня 2004. Загинули п’ятеро людей. Було евакуйовано 7 тисяч мешканців. Тоді командувач військової частини був засуджений за недбалість і порушення правил безпеки. А начальник Генштабу і командувач Сухопутними військами втратили свої посади.
У 2005 році через вибух на цих же складах отримали поранення чотири людини. Ще четверо були поранені у 2006. Два експерти загинули у результаті вибухів у Новобогданівці у 2007.
27 серпня 2008 року. У Лозовій Харківської області на складі, де зберігалося 95 тисяч тонн боєприпасів, спалахнула пожежа. Вона тривала три дні, але вибухи гриміли майже два тижні. Один охоронець складу був поранений. Згодом за недбалість були засуджені двоє командирів військової частини.
20 березня 2014 року. Кривій Ріг Дніпропетровської області. Пожежа на танковому складі знищила дві бойові машини з повним боєкомплектом. Ніхто не постраждав.
29 жовтня 2015 року вибухнули склади ракетно-артилерійського озброєння у Сватовому.Тоді близько 19:20 здетонували снаряди на складі РАО ЗСУ, який був розташований на об’їзній дорозі. Там зберігали близько 3,5 тисяч тонн снарядів.
Вони розривалися усю ніч, через неможливість підступитися локалізацію розпочали тільки вранці. Загинули троє людей — одна цивільна і двоє військових. У результаті вибухів постраждали близько 4000 приватних будинків, багатоквартирні будинки на Мирному, будівлі підприємств, установ, організацій міста і приватного бізнесу. На місці трьох підприємств залишилося випалене поле.
І досі сватівчани оговтуються від пережитого і не можуть отримати компенсацію від держави за понесені збитки. Серед причин інциденту називали постріл із сигнального пістолета, можливі «дії противника» і службову недбалість.
23 березня 2017 року. Знову Харківська область. Через пожежу і вибухи на складі у Балаклії, де зберігалося 125 тисяч тонн боєприпасів загинула жінка і отримали поранення п’ятеро осіб. Щоб загасити полум’я, знадобилося декілька днів. Евакуювали понад 36 тисяч мешканців. Голова парламентського комітету з оборони тоді сказав, що Україна зазнала втрат зброї на мільярд доларів.
22 вересня 2017 року. Склад зброї в Новоянисолі поблизу Маріуполя Донецької області струсонули вибухи через пожежу на сусідньому полі, де фермери палили солому. Тоді евакуювали персонал складу. Ніхто не постраждав. Пожежа тривала день.
26 вересня 2017 року. На арсеналі Збройних сил України у Калинівці Вінницької області у повітря злетіли десятки тисяч тонн снарядів. Евакуювали 24 тисячі осіб. Обійшлося без жертв. Вибухи почали вщухати тільки у другій половині дня 27 вересня. А у ніч на 28 пожежу локалізували. Основною причиною розривів назвали диверсію. Винним визначили керівника режимної служби складів і оштрафували на 2,5 тисячі гривень за службову недбалість. Армія недорахувалася майна на 800 млн доларів.
3 травня 2018 року. Знову сталося загоряння на складі у Балаклії Харківської області. Евакуювали півтори тисячі місцевих мешканців. Для ліквідації пожежі знадобилося п’ять днів.
Фото на головній з сайту УНІАН