З 20 січня 23 українських канали будуть закодовані для тих глядачів, хто користується супутниковими антенами. Які телевізійні канали і чому закодують, скільки і кому потрібно буде платити і що робити власникам супутникових антен.

Для глядачів ефірного телебачення все залишиться по-старому. Вони і надалі будуть дивитися стандартні українські канали та регіональні: 1+1, Business, ICTV, Вінтаж, Інтер, К2, Новий канал, НТН, Перший Національний, СТБ, Тоnіs, ТРК Україна, 5 канал Україна, Банк ТВ, Еnter-фільм, Кіноточка, Xsport, 2+2, Goldberry, ZOOM, К-1, НЛО-ТВ, ТЕТ, Піксель, Добро ТВ, Мега, Тест, М-1, ЛОТ, Ірта, Україна-24.

Які канали закодують

Як повідомляє Центр громадського моніторингу і контролю, супутниковий сигнал своїх каналів закодують чотири найбільші медіагрупи: StarLightMedia, 1+1 media, InterMediaGroup та «Медіа Група Україна». Для глядачів супутникового телебачення закодують 23 канали: Мега, Піксель, Zoom, СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, Оце, 1+1, ТЕТ, ПлюсПлюс, УНІАН, Бігуді, 2+2, Інтер, НТН, Україна, НЛО ТБ, Індиго TV, Enter-фільм, К1, К2.

Канали закодують американською безкартковою системою Verimatrix. Кажуть, що її неможливо зламати чи «перепрошити». У медіакомпаніях розуміють, що не всі користувачі перейдуть на платні послуги, але вважають цю стратегію правильною для подальшого розвитку. 

Слід зазначити, що під кодування потрапляє тільки розважальне супутникове телебачення. Державне та суспільне мовлення — «Перший», «Культура», «Рада», UA TV, залишаються безкоштовними.

Чому вирішили кодувати канали

Експерти називають декілька причин кодування каналів. Це питання ліцензійних прав і безпеки. За ліцензією канали мають поширювати мовлення тільки на території України. Відкритий супутниковий сигнал дозволяє дивитись українські програми й у сусідніх країнах. Здебільшого це стосується різних фільмів та серіалів, спортивних передач, розважальних шоу. 

Також через відкриті супутникові канали медіагрупи не виконують свої зобов’язання перед провайдерами, які надають послуги телебачення. І це одна з їхніх вимог до медіагруп. Представники провайдерських фірм вважають, що чим більше медіа будуть розвивати цей ринок, тим більше перспектив матимуть для виробництва контенту. 

Ще, на думку експертів, кодування каналів покінчить з піратством. Кодування має припинити діяльність ТБ-сервісів, які ретранслюють продукти без дозволу власників. 

Які альтернативи є для власників супутникових антен

Є декілька шляхів вирішення проблеми:

  • дивитися через супутник канали, що залишилися безкоштовними^;
  • купити спеціальний тюнер, щоб розкодувати канали^;
  • підключити кабельне телебачення;
  • перейти на інтернет-телебачення;
  • перейти на цифрове ефірне мовлення.

Скільки коштує перехід на платне ТБ і як обрати офіційного посередника

Щоб розкодувати канали, потрібно купити тюнер із системою кодування Verimatrix. Коштує він в середньому 1099 гривень. Але купувати потрібно в спеціалізованих магазинах і на тюнері має бути обов’язкове маркування «УТБ» («Українське телебачення»). 

Потім потрібно підключитись до офіційних посередників — XtraTV або Viasat. Вони пропонують декілька абонентських тарифних пакетів. XtraTV має різних пакетів вартістю від 55 до 189 гривень на місяць. Viasat пропонує п’ять тарифних пакетів вартістю від 69 до 249 гривень на місяць.

Якщо ви хочете перейти на безкоштовне цифрове ефірне мовлення (Т2), то потрібно придбати антену і тюнер для прийому цифрового сигналу. Вартість антени у Сватовому стартує від 200 гривень. Тюнер коштує від 245 гривень.

Кабельного телебачення
у Сватовому немає

Хоча є ще інтернет-телебачення, яке можна дивитися на різних пристроях. Це IPTV та ОТТ-платформи. Найпопулярнішими сервісами в Україні є Megogо (від 80 грн/міс.) та Oll.tv (від 79 грн/міс.). Ще на українському ринку набирає популярності американський Netflix. Підписка на місяць на цьому сервері обійдеться у 212 гривень.

Читайте також: Безробітні сватівчани зможуть скористатися освітнім порталом Служби зайнятості
Читайте також: Як будемо жити у 2020. Що змінилося у законодавстві України і чого чекати сватівчанам