На скільки Сватівська лікарня готова до медичної реформи? Чи стане вона наступного року лікарнею інтесивного лікування? Адже на цей статус претендує ще й лікарня Білокуракиного. Обговорення цього питання вилилося в протистояння лікарів та адміністрації медзакладу.

Питання роботи Сватівської районної лікарні 26 листопада піднялося на виїзному засіданні виконкому міської ради. Проводив його міський голова Євген Рибалко. Проходило засідання в кабінеті гендиректора райлікарні. Але самого Ігоря Плотнікова на засіданні не було. Він майже півроку на лікарняному. Спілкувалися з членами виконкому його заступник Віктор Таран та завідуючі відділеннями лікарні.

А вже 29 листопада знову в кабінеті головного лікаря відбулося засідання депутатської комісії районної ради на чолі із Людмилою Русановою. Це сталося після того, як депутати на позачерговій сесії райради відмовилися «перекинути» майже 900 тисяч гривень з медицини на освіту. На цьому засіданні Ігор Плотніков вже був. Ще була заступник голови райдержадміністрації Ганна Лемешко.

Засідання депутатської комісії Сватове.City

Та результатом роботи комісії стала заява начмеда лікарні Наталії Чередниченко про звільнення. У заяві вона написала — через тиск з боку адміністрації закладу та районного керівництва. На підтримку колеги ще 11 лікарів теж пригрозили звільнитися.

Тому 30 листопада терміново відбулося спільне засідання представників місцевої влади та лікарів. Ініціювали його голова районної ради Віта Сліпець та заступник міського голови Людмила Жаданова.

Завідуючі відділеннями райлікарні Сватове.City

Гендиректор лікарні Ігор Плотніков запевнив, що все йде за планом і все добре. В той же час лікарі з цим не погодилися. А говорили, що підготовкою до реформування адміністрація закладу не займається.

Олена Шкута: «Лікарні потрібен ефективний адміністратор»

Кардіолог Олена Шкута каже, що гендиректор не думає про завтрашній день, бо не поспішає реформувати лікарню в некомерційну установу, як це вже зробили в інших областях. Вони оптимізували свої витрати за рахунок ефективного менеджменту, прибрали всі непотрібні і нерентабельні ланки, сконцентрували гроші на найнеобхідніші потреби. Також Олена поскаржилася, що сватівські лікарі отримують зарплатню по 4 тисячі, в той час їхні колеги в інших районах — по 10-12 тисяч.

— Наша адміністрація щось вичікує. Документи не готують. Лікарня має поміняти свій статус. А це доволі тривалий процес. І всі, хто не встигне реформуватися до липня наступного року, буде забезпечуватися з держбюджету по залишковому принципу, — зауважила Олена Шкута.

Також кардіолог наголосила, що ресурси лікарні використовуються неефективно. На її думку, настав час щось змінювати. І якщо це не зробити сьогодні, завтра вже буде пізно. Лікарні потрібен ефективний адміністратор, який буде перейматися цими питаннями.

Олександр Кашура: «З нами ніхто не радиться і нас ніхто з керівництва не чує»

Від імені всіх лікарів виступив голова профспілкового комітету, хірург Олександр Кашура. Він зазначив, що конфлікт між працівниками та гендиректором виник вже давно, а заява заступника з лікарської частини Наталії Чередниченко стала «останньою краплею».

Лікар поскаржився на упереджене ставлення гендиректора лікарні до більшості лікарів. Також, за його словами, залишається незрозумілим розподіл надбавок і премій.

— Директор поводиться так, ніби лікарня — це його приватна власність. Ми розуміємо, що сьогодні від роботи кожного з нас залежить доля нашої лікарні. Ми всі пропрацювали тут по 20 років. А сьогодні існує загроза їхати працювати в інші райони, бо наше керівництво не в змозі провести нормально реформування. В лікарні й досі немає плану заходів. З нами ніхто не радиться і нас ніхто з керівництва не чує.

Олександр Кашура зауважив, що зустріч з районними депутатами та заступником голови райдержадміністрації Ганною Лемешко 29 листопада тільки посилила внутрішній конфлікт. Спочатку начебто все було добре, поки на засіданні були присутні представники міськради та преси. Але після того, як всі розійшлися, був здійснений адміністративний тиск на начмеда лікарні, в результаті чого вона подала заяву на звільнення.

Голова профспілкового комітету висунув вимогу про звільнення гендиректора лікарні Ігоря Плотнікова та призначення на цю посаду іншого лікаря. Його підтримали майже всі присутні лікарі.

Ігор Плотніков вважає, що конфлікт створений штучно

Генеральний директор Ігор Плотніков вважає, що він робить все правильно. Що адміністрація проводить всі заходи, необхідні для реформування. А лікарі ставляться до нього упереджено. Також директор натякнув на штучне створення конфліктної ситуації в лікарні третьою стороною. Ким саме Ігор Плотніков не озвучив.

— Ми знайшли можливість створити на базі РТМО реанімаційне відділення. І хоча воно не відповідає всім необхідним стандартам, але воно працює цілодобово і там чотири лікаря по штату, — зазначив Плотніков. — Також лікарня бере участь у двох проектах, які спрямовані на ремонти приміщень.

Ще, за словами Ігоря Леонідовича, останнім часом район придбав нове медичне устаткування. Лікарі підвищили свою кваліфікацію, щоб працювати на ньому. Останні два роки проводили ремонти, облаштовували кабінети, робили все необхідне, щоб типову будівлю лікарні переобладнати під сучасні вимоги.

Гендиректор сказав, що кадрове питання стоїть гостро. Але, за його словами, така проблема не тільки у сватівської лікарні, а і по всій Україні. Наприкінці Ігор Плотніков наголосив, що не збирається поки що звільнятися.

Євген Рибалко: «Добре, що почули думки лікарів. Бо потрібно мати реальну картину стану сватівської медицини»

Мер міста Євген Рибалко зауважив, що міська рада готова до співпраці. І хоча головна відповідальність за роботу цього закладу лежить на районній владі, місто готове допомогти, адже половина жителів району живуть у Сватовому.

— Але розуміємо і проблеми, які має вирішувати адміністрація лікарні. Найголовніша — кадри. Ми придбали для лікарів квартири. Вони пустують, а лікарів так і не вистачає. Є медичне обладнання, але воно повністю не задіяне. Добре, що почули думки лікарів. Бо потрібно мати реальну картину стану сватівської медицини, розуміти, що треба зробити, щоб допомогти вирішити проблеми. Для мене головне — зберегти тих лікарів і той потенціал, який сьогодні є в нашій районній лікарні, — каже Євген Рибалко..

Міський голова сказав, що виділятися кошти з міського бюджету будуть. Але хотілося б побачити реальний покроковий план дій. Рішення про виділення коштів будуть прийматися виважено. Поки що мер міста пообіцяв виділити 150 тисяч на закупівлю програмного забезпечення, яке попросили лікарі.

Віта Сліпець: «Керівником лікарні має бути така людина, яка об’єднає колектив»

Голова районної ради Віта Сліпець сказала, що багато є прорахунків як з боку керівництва лікарні, так і, можливо, з боку контролюючих органів районної влади. Тому що після виступу лікарів виявилося, що проблем в лікарні багато і вони адміністрацією закладу не вирішуються.

Голова райради вважає, що сьогодні створилося своєрідне протистояння між молодими спеціалістами та керівництвом. На її думку, молодь вважає застарілими методи керування лікарнею і хоче щось змінити. Віта Сліпець каже, потрібно не загострювати конфлікт, а знайти компромісне рішення, яке б задовільнило всі сторони конфлікту. За словами голови райради, 39 тисяч жителів району не можуть бути заручниками цієї ситуації.

— Керівником лікарні має бути така людина, яка об’єднає колектив і в неї вистачить сил своєчасно провести реформування медзакладу. І тоді співпраця молодих, енергійних спеціалістів та лікарів з величезним досвідом принесе позитивні результати, — каже Віта Сліпець.

Читайте також: Наслідки ДТП: восьмеро постраждалих у лікарнях, шестеро лікуються амбулаторно
Читайте також: Стан дітей, які постраждали в ДТП на мосту у Сватовому, стабільно тяжкий