Напередодні Дня працівника сільського господарства, 17 листопада, на території Петрівської сільської ради закінчили будівництво підвідного водогону. Найбільше чекали на цю подію 135 жителів села Лагідне. У людей тут води не було взагалі. Село знаходиться на висоті 200 метрів над рівнем моря.

Як каже голова Петрівської сільської ради В’ячеслав Кірічок, водогін почали будувати ще минулого року.

Будівництво водогону Фото В'ячеслава Кірічка

— Ми подали проект ще у 2017. Всього на будівництво витратили 1 мільйон 480 тисяч гривень, в тому числі з сільського бюджету 480 тисяч. Решта - за державний кошт. Ми готові були заплатити всі вільні гроші, аби люди були з водою. Старий водогін, побудований ще в радянські часи, остаточно вийшов з ладу. Місцевий фермер Олег Барабашов допомагав людям Лагідного — качав воду власним насосом, але все одно селянам її катастрофічно не вистачало.

— Яка протяжність водогону?

— Проклали 4 кілометра 157 метрів підвідного водопроводу. Уклали трубу діаметром 95 міліметрів і підключили трубу до водонапірної башти Рожновського, яку побудували у Лагідному раніше. Вона поряд зі старою. В суботу зробили пробний запуск водогону, прочистили труби, а в неділю труби закрили землею. Люди не могли дочекатися, поки брудна вода стече, набирали навіть таку воду в баклажки.

Облаштування артезіанської свердловини Фото В'ячеслава Кірічка

— Де стоїть насос?

— Новий насос купили за гроші сільради і встановили на артезіанській свердловині на кордоні Першотравневої і Петрівської територіальних громад. Там і раніше стояв насос, але він вже давно вийшов з ладу. Тепер залишилося ліквідувати два порива старого водогону у Лагідному, виконати всі пуско-налагоджувальні роботи і пустити воду людям.

Підключення глибинного насоса Фото В'ячеслава Кірічка

— Хто буде ліквідовувати аварії водогону у селі?

— Ми підписали договір з фермером, який і буде проводити ці роботи. Ще ми зекономили трохи грошей на будівництві і хочемо зробити, так би мовити, соціальну воду. Облаштувати неподалік водонапірної башти колонку, де кожен бажаючий зміг би нею користуватися.

— Будівництво водогону закінчили повністю?

— Водогін закінчили будувати якраз напередодні Дня працівника сільського господарства. Це вийшов своєрідний подарунок селянам. І хоча офіційно водопровід ще не зданий в експлуатацію, та користуватися ним вже можна.

Читайте також: Виступ заслуженої артистки України, театральні вистави: як містківські школи зустрічали львів'ян
Читайте також: У Сватівському районі у 2018 році зібрали урожай довжиною 45 кілометрів