UCBI припиняє свою діяльність у Донецькій у Луганській області. Ця абревіатура знайома багатьом, за чотири роки проект профінансував діяльність більше 100 громадських організацій.
Ми зібрали активності підтримані UCBI, які торкнулися нашого міста. А їх було чимало. Зокрема стоворення і запуск сайту Сватове.Сity.
Що таке UCBI
UCBI (Ukraine Confidence Building Initiative - Українська ініціатива зміцнення громадської довіри) - це проект, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Він розпочав свою діяльність на Сході України ще у 2014. А припинив - у березні 2019.
За цей час більше 100 організацій отримали гранти від USAID. Більше 220 тисяч людей змогли реалізувати себе у різних волонтерських і громадських проектах, 350 тисяч людей отримали покращені адміністративні, соціальні та медичні сервіси.
У Сватовому з’явилося нове онлайн-видання Сватове.City
UCBI підтримав створення сайту Сватове.City на базі роздержавленої газети «Голос громади» у липні 2018. Щомісяця сайт відвідують 10 тисяч користувачів. Він оновлюється щодня. Для сватівчан Сватове.City став джерелом локальних новин. У рамках проекту такі сайти створили ще у чотирьох містах Донецької і Луганської областей.
Експрес-курс з медіа-грамотності та журналістики
Тренінг пройшов у січні 2019 у рамках «Курсу громадянської освіти». Вів його журналіст Громадського телебачення Іван Бухтіяров. Журналіст вчив учасників курсу відрізняти правдиві новини від фейкових, розпізнавати маніпуляції у ЗМІ. А ще слухачі курсу практикувалися писати матеріали.
Сватівський центр надання адміністративних послуг отримав обладнання для видачі українських і закордонних паспортів
Радіо Свобода
Цей проект реалізований у 2018 році у рамках проекту «Зміцнення громадянської довіри». Наразі для ЦНАПу придбане устаткування для видачі українських і закордонних паспортів. Поки що їх не видають.
Тренінг для сватівської молоді «Агенти змін»
24 листопада 2018 для підлітків із громадської організації «Самобутні» пройшов тренінг-лекція «Як працюють міста і як на них впливати». Тривала вона чотири години. Зібралося десять підлітків віком від 13 до 17 років. Навчав сватівську молодь аналітик та тренер школи громадянської та волонтерської участі «Агенти змін» Сергій Корнилюк.
Під час тренінгу обговорювали проблеми міста, шляхи його розвитку, місцевий бюджет. Також говорили як громадяни впливають на процес прийняття рішень та як користуватися відкритими реєстрами на користь свого міста.
«Будуємо Україну разом»
У 2019 цей проект почали реалізовувати з 21 березня. Цим займається молодіжна організація Львівська освітня фундація за фінансування американської організації USAID. Учасники проекту допомагатимуть сватівським родинам та переселенцям поліпшити умови проживання.
Проект на Сватівщині стартує вже вдруге. До цього волонтери з усієї України допомагали сватівчанам у липні 2016. Тоді ж вони намалювали мурал на стіні районного будинку культури, але сьогодні муралу не має — зафарбували.
Фестиваль «З країни в Україну»
Він пройшов у Сватовому 21 вересня 2018 року. Це мандрівний просвітницький захід, який проходить вже вп’яте на сході України. У Сватовому він проходив вперше. Фестиваль започаткували для того, щоб люди зі Сходу перенеслися зі своєї окремої країни в Україну.
У день фестивалю на сватівчан чекало багато локацій і цікавих розваг. Їх ми нарахували 45. Увечері був концерт. Сватове.City був інформаційним партнером фесту.
У Сватовому з’явився етно-центр «Слобожанська хата»
Відкрили його 30 серпня 2016 року. Цей проект у Сватовому мерія змогла реалізувати за фінансування USAID. Тут проходять виставки місцевих художників і вишивальниць, майстер-класи з плетіння, вишивки тощо. Також у «Слобожанській хаті» проводять родинні свята і зустрічі.
Сватове отримало гуманітарну допомогу на 25000 доларів США для відбудови після жовтневих вибухів снарядів у 2015
Фото з архіву «Голосу громади»
31 березня 2016 представники міжнародної благодійної місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) передали мерії Сватового гуманітарну допомогу у вигляді будматеріалів на суму $25000. Будматеріали призначалися для відновлення та відбудови об’єктів соцсфери і приватних будинків сватівчан після вибухів на складах ракетно-артилерійського озброєння Збройних сил у жовтні 2015.
Місцевих підприємців і внутрішньо-переміщених осіб вчили писати бізнес-плани
Це відбувалося на навчальному тренінгу «Бізнес-план як інструмент підвищення ефективності бізнесу» у березні 2016. Тренінг пройшов у рамках проекту USAID «Ми у бізнесі: залучення підприємців у постраждалих від конфлікту громадах».
Під час тренінгу підприємці протестили свої бізнес-ідеї, аби визначити їх слабкі і сильні сторони. Проект мав на меті допомогти власникам бізнесу розвинути чи переорієнтувати свій бізнес, оптимізувати бізнес-процеси, щоб зменшити, наскільки це можливо, залежність від зовнішніх обставин, зміцнити свої позиції на ринку.