Червона стрічка, запашний коровай та звіт про співпрацю жмеринських лісівників з учнями місцевої школи, – у Жмеринці урочисто відкрили Лісівничий еколого-просвітницький центр.
Жмеринка.City
Урочистий захід відбувся на території державного підприємства «Жмеринський лісгосп» в рамках чергового засідання колегії лісничих Вінниччини.
Директори 11-ти лісових господарств Вінницького головного управління лісового та мисливського господарства зібралися на території державного підприємства «Жмеринське лісове господарство» під час спільного виїзного засідання. У рамках колегії фахівці обмінялися досвідом з питань роботи з персоналом, бухгалтерського обліку та звітності, ефективності використання лісових ресурсів, комплексного ведення лісогосподарського, лісопромислового та мисливського господарства.
Жмеринка.City
Зустрічали почесних гостей із запашним короваєм та власними поетичними рядками вихованці Жмеринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 – представники 45-го учнівського лісництва Вінниччини «Подільські діброви». Діти вручили хліб керівнику обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолію Бондарю та розповіли про свою співпрацю з жмеринськими лісівниками.
У ході зустрічі директор Жмеринського лісгоспу Петро Бендера повідомив про основні напрямки роботи 6-ти підрозділів лісгоспу та 2-х лісопунктів. Загалом площа лісового фонду охоплює 18,6га у п’яти районах – Жмеринському, Барському, Муровано-Куриловецькому, Тиврівському та Шаргородському. Діяльність підприємства забезпечують 160 фахівців.
Жмеринка.City
Про нові технології зберігання насіння, селекціонування лісових порід та розвиток лісонасаджень повідомив головний лісничий Сергій Мацюк. Серед популярних порід: діб звичайний, модрина, горіх чорний, карія бахромчаста, дугласія, модрина європейська та інші.
Жмеринка.City
Про заготівлю та реалізацію технологічної сировини та деревини вів розмову головний інженер Анатолій Гаврилюк. За словами фахівця, в місяць внутрішній споживач потребує близько 20-25 вагонів сировини. Вартість 1м.куб. дров – 798грн. Щодо готових колотих дров, складених у піддони, які реалізовуються на території лісгоспу, то їх ціна становить 1500 грн за 1 м.куб. сировини.
Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Бондар подякував жмеринським лісничим за використання обґрунтованих підходів до лісонасіннєвої справи, застосування сучасних європейських стандартів розвитку лісоутворюючих розсадників, створення оптимальних умов для реалізації технологічної сировини та рекреації територій.