Альоні 25 років і вона покинула роботу у дитячому садочку заради свого хобі — кондитерської справи. Сама вона родом з Миколаївської області. «А у Сватове мене засватали», — сміється дівчина. Після школи Альона пішла вчитися на вихователя, але відпрацювавши у садочку рік, звільнилася.
— Не вийшло у нас родини педагогів, — каже Альона. — Мій чоловік Максим викладає біологію у школі № 8, а я зробила вибір на користь того, до чого душа лежить більше. Але рішення покинути роботу було не через те, що торти і тістечка приносять прибуток — на 80% це моє хобі. Я хочу робити людям смачно.
Розпочалося все з простої цікавості. Свій перший торт Альона спекла племіннику на день народження. Замовити його було дорого, тож дівчина вирішила зробити власноруч. Більше з цікавості, бо не знала вийде у неї чи ні. І вийшло! Потім були торти для друзів та знайомих. Три роки тому до Альони прийшла перша клієнтка і замовила торт для дворічного сина.
Перший торт на замовлення був у вигляді автобуса Альона Пінчак
А цього року у Альони було перше наймасштабніше замовлення — півметровий весільний торт на 14 кілограмів.
Весільний торт на 14 кілограм Альона Пінчак
Скільки всього солодощів спекла Альона на замовлення за три роки — не знає. Але у альбомі кондитера у ВКонтакте є близько 650 світлин. Альона каже, що там не всі її вироби, бо інколи вона просто не встигає їх фотографувати. Фото своїх ласощів вона також виставляє і в Інстаграмі.
Сьогодні клієнти самі знаходять кондитера — одні звертаються, бо знайомі порадили, інші давно стали постійними. Були замовлення для Харкова та Старобільська.
Альона каже, що матеріали та обладнання для роботи коштують недешево.
— Найчастіше з ладу виходять вінчики і міксери. Їх замовляю через інтернет. На одних кондитерських сайтах замовляю інструменти, на інших — гелеві фарбники, кондитерське золото для декору тощо.
Альона їздить на майстер-класи. Перший відвідала минулого року у Харкові. Там вона разом з іншими кондитерами вчилася випікати торти у стилі малазійської техніки. Проводила майстер-клас шеф-кондитер із 15-річним стажем, член Асоціації кулінарів
— Звісно, усі майстер-класи не безкоштовні — один 2500 гривень, інший — 600, а останній 3500 гривень. Плюс до цього витрати на поїздки та проживання. Але чого не зробиш заради улюбленого заняття.
Альона на своєму першому майстер-класі у Харкові Альона Пінчак
Альона мріє, що колись її хобі стане роботою і вона матиме для цього окреме приміщення. А поки що замовлення вона виконує на власній кухні. Готує торти та тістечка, займається хатньою роботою, виховує двох дітей — 5-річного Дмитра і 4-річного Льошу. Буває таке, що у процесі виконання замовлень бере участь чоловік — приміром, сир перетирає, допомагає купувати продукти. А для дітей, які майже завжди крутяться на кухні біля мами, Альона обов’язково пече додаткові пряники чи тістечка.
— Я і свої солодощі намагаюся робити, щоб не додавали клієнтам зайвих кілограмів. Тому інгредієнти обираю меншої жирності. Але найголовніше — якісні продукти і ніякої економії на торті.
Зазвичай на приготування середнього торту йде дві-три години. Але все залежить від складності замовлення. Наприклад, для «Наполеона» тільки коржі випікати потрібно півтори години, а бісквітний торт охолоджується у холодильнику від 6 до 8 годин для того, аби набрав вологості. Додайте до цього три-чотири години роботи над оформленням
Альона каже, що ідеї для дизайну тортів, тістечок, різних оздоблювальних елементів у неї народжуються під музику, у спокійній обстановці.
— Для творчої роботи відпочинок — необхідність, — каже вона.